PočaljiNaslov: Real Madrid   Real Madrid EmptySre Apr 20, 2011 4:28 pm

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Real Madrid   Real Madrid EmptySre Apr 20, 2011 4:30 pm

Kup Kralja: Real "ukrao" trofej Barseloni
Real Madrid 00049452

Posle 18 godina trofej namenjen osvajaču španskog Kupa Kralja vraća se u Madrid! Real je u velikom finalu, u Valensiji, konačno pobedio najvećeg rivala Barselonu, rezultatom 1:0, a gol odluke u prvom produžetku (u 103. minutu) postigao je Kristijano Ronaldo! Pored Portugalca, najzaslužniji za slavlje Madriđana bili su golman Iker Kasiljas, koji je u drugom poluvremenu, u jeku dominacije Barse, vrhovima prstiju "skidao" pokušaje Pedra i Inijeste, i, naravno, Žoze Murinjo. Portugalski stručnjak postavio je majstorsku taktiku sa šest defanzivno orijentisanih igrača, kao i nedavno u prvenstvenom duelu, i potpuno "otupeo" oštricu napada Katalonaca, koji su prvi udarac u okvir gola, verovali ili ne, uputili tek početkom drugog poluvremena!

Real je, dakle, dobio drugu bitku u "El Klasiko" maratonu, a kulminacija okršaja dva najtrofejnija španska kluba tek predstoji u dvomeču polufinala Lige šampiona. Madriđani su ovom pobedom prekinuli dominaciju Katalonaca u međusobnim duelima, jer, bilo je ovo tek prvo slavlje "Kraljevskog kluba" posle šest mečeva bez trijumfa.

Odlučujući trenutak meča dogodio se u završnim minutama drugog produžetka, kada je Kristijano Ronaldo nadskočio Adrijana i loptu glavom poslao u suprotan ugao golmana Barse Pinta. Velike zasluge za gol, sem Portugalca, ima i odlični Di Marija, koji je izvrsno primio pas, "probio" po levom krilu i uputio oviše nego precizan centaršut ka Ronaldu.

Zbirno gledano Real je bio bolji u prvom poluvremenu i u produžetku, dok je Barsa priliku da "slomi" najvećeg rivala propustila u drugom delu igre kada je imala "više od igre". Katalonci su u prepoznatljivom stilu vršili pritisak na odbranu Reala, ali, ipak, ne onim intenzitetom i žestinom kojim tako često bacaju na patos svoje rivale. Jedan od razloga poraza Barse je i loša partija Lea Mesija, koji se u pojedinim fazama utakmice "nije video".

Real je u prvom poluvremenu nastupom i taktikom, kretnjom i odličnim postavljanjem u defanzivi, učinio da Barsa izgleda nemoćno kao retko kad do sada. Kako su "curili" minuti, tako je tim Žozea Murinja težište igre sve više prenosio na polovinu protivnika. A, onda su, po logici stvari, i šanse ispred gola Pinta počele da se ređaju. Istina, nije ih bilo mnogo, a onu najbolju propustio je da realizuje Pepe, kada je pogodio stativu!

Barselona - Real Madrid 0:1

Stadion: Mestalja
Sudija: Undiano Maljenko
Gledalaca:
Strelci: Ronaldo 103
Žuti kartoni: Pedro, Mesi, Adrijano, Pepe, Alonso, Di Maria.
Crveni karton: Di Maria.

Barselona: Pinto, Alveš, Maskerano, Pike, Adrijano, Buskets (od 108. Keita), Ćavi, Iniesta, Pedro, Mesi, Vilja (od 105. Afelaj). Trener: Hosep Gvardiola.

Real Madrid: Kasiljas, Arbeloa, Ramos, Karvaljo (Garaj od 120), Marselo, Pepe, Alonso, Kedira (od 102. Granero), Ozil (od 69. Adebajor), Ronaldo, Di Maria. Trener: Žoze Murinjo

Real podneo žalbu na kaznu za Murinja

Fudbalski klub Real Madrid podneo je žalbu na odluku Evropske fudbalske unije (UEFA) koja je izrekla pet utakmica suspenzije treneru španskog tima Žozeu Murinju.
Real Madrid 116911_murinjoblizuap_f

Disciplinska komisija UEFA sastaće se 30. juna u Nionu i tada će odlučivati o žalbi.

U slučaju da "disciplinci" UEFA odbace žalbu, Real će moći da se žali i Sudu za sportsku arbitražu u Lozani.

Murinjo je kažnjen zbog komentara nakon poraza od 2:0 protiv Barselone u polufinalu Lige šampiona u aprilu ove godine. U toj utakmici on je zaradio crveni karton.

Portugalski stručnjak tada je optužio UEFA da njene sudije već godinama štite i pomažu Barselonu.